Sõerd: lisatasud muudavad avaliku sektori palgad segaseks

www.e24.ee, 22.10.2010

Koos lisatasudega ja muude seadusest tulenevate palgakomponentidega kujunevad reaalsed töötasud suuremaks, kui ametliku palgaastmestikuga ette on nähtud, sõnas Tallink Hotellide juht Aivar Sõerd.

«Kuni tänaseni peaks kehtima kord, kus nõutavast tulemuslikuma töö ja täiendavate teenistusülesannete eest võib maksta lisaks põhipalgale lisatasu kuni 50 protsenti põhipalgast. Lisaks sellele on võimalik veel kehtestada erandkorras loetelu teenistuskohtadest, millele 50 protsendiline piirang ei kehti,» sõnas Sõerd.

Sõerd tõi välja, et palgasüsteemi ümberkorraldamisel oleks üks lahendus kaotada formaalne astmestik ning maksta töötasusid vastavalt individuaalsetele kokkulepetele, nii nagu erasektoris.

Teise lahendusena võiks formaalset palgasüsteemi tegelikule olukorrale lähemale tuua.

«Avaliku teenistuse palgakulude kärpimisel annab suurimat efekti ametite reorganiseerimine ja tugiteenuste: infotehnoloogia teenistused, registrite pidamine, raamatupidamis- ja haldusteenused, tsentraliseerimine. Teatud arengud on siin juba toimunud, aga tugiteenuste liitmisel on veel väga palju ära teha,» lisas Sõerd.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.