Aivar Sõerd nõus oma tulu avalikustama

Äripäev, 3.11.2010

OÜ TLG Hotell juhatuse liikme ja endise maksuameti juhi Aivar Sõerdi arvates on eraisikute tulude avalikustamine ühiskonna läbipaistvuse seisukohalt pigem positiivne.

“Maksuameti ajast mäletan, et see teema on olnud varem ka, kas avalikustada eraisiku tulud,” meenutas ta. Tema hinnangul käsitleb näiteks Soome meedia avalikustamist väga sümpaatselt.

Ega Soomes ka ei avalikustata kõike ning neid andmeid avalikustatakse ka teatud reegli alusel ja teatud kuupäeval, lisas Sõerd.

“Olen varem ka öelnud, et ma ei näe probleemi, miks ka Eestis ei võiks nii olla,” lausus ta. Maksude kogumisele ei aita see kaasa, aga ka ei takista maksuhalduri tegevust, lisas Sõerd.

Kui Sõerd oli veel maksuameti juht, saadeti suurematele tulu deklareerijatele kiri, kas nad on nõus avalikustama oma tulu. Väga palju tuli positiivseid vastuseid ja sealtkaudu said suuremad maksumaksjad ka promo, rääkis ta. Ei tea, kas see tänapäeval veel toimib, aga siis selline praktika oli, lisas Sõerd.

Pärast maksuametis töötamist sai Sõerd ka ise korra kirja, et kas ta on nõus oma tulud avalikustama ja vastas positiivselt. Sõerd oli siis tööl erasektoris. Ajaleht kajastas justkui ma oleks üks suuremaid maksumaksjaid, kuigi olin lihtsalt üle miljoni krooni tulu deklareerijate hulgas, meenutas ta.

“Teiselt poolt võib ju küsida, mida me sellest targemaks saame, et võib ka nii olla nagu praegu on, aga pigem ma olen olnud kogu aeg pooldaval positsioonil,” rääkis Sõerd.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.